Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia oznacza dostarczanie substancji aktywnych w głąb skóry. Mozliwości transportu są różne, od manualnego poprzez prądowe aż do iniekcji podskórnych. Najczęściej mianem „mezoterapia” przyjęło się określać wtłaczanie substancji za pomocą urządzeń  (mezoterapia bezigłowa), dermapenów (mezoterapia mikroigłowa) i  igieł (mezoterapia igłowa).

Mezoterapia bezigłowa  wykonywana jest przy pomocy impulsów prądowych tzw. elektroporacji , dzięki której powstają kanaliki transportu, przez które wtłaczane są substancje aktywne. Wtłaczanie również wymaga użycia impulsów prądowych, wykorzystuje się ultradźwięki lub galwanizację. Rodzaj użytych prądów zależy od stanu i rodzaju skóry oraz właściwości substancji aktywnych, które chcemy zaaplikować.

Zabiegi mezoterapii bezigłowej są bezbolesne, przyjemne i nie wymagają znieczulenia, bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona przez 2-3 godziny.

Bardzo dobry efekt osiągniemy po 4 – 6 zabiegach w przypadku regeneracji  i ujędrnienia skóry,  liftingu i poprawy owalu twarzy, spłycenia drobnych zmarszczek i ujednolicenia kolorytu skóry, zmniejszenia porów i regulacji wydzielania łoju. Zmniejszenie blizn i przebarwień będzie wymagało kuracji łączonych z peelingami chemicznymi.

Dla skór wrażliwych, naczyniowych, trądzikowych efekt mezoterapii bezigłowej przyniesie znaczną poprawę kondycji skóry.  Łączenie mezoterapii bezigłowej z oczyszczaniem wodorowym i peelingami chemicznymi zwiększa efekty kuracji.

PRZECIWWSKAZANIA do zabiegu z wykorzystaniem elektroporacji, galwanizacji i ultradźwięków:
– nowotwory (do 3 lat od odzyskania zdrowia),
– nadwrażliwość na prąd elektryczny,
– instrumenty medyczne i elektroniczne, np. aparat słuchowy, rozrusznik serca, metalowe elementy w organizmie,
– ropne i zapalne stany skóry,
– trądzik pospolity,
– stany gorączkowe,
– ciąża i karmienie piersią,
– porażenia spastyczne,
– przerwana ciągłość skóry,
– daleko posunięta miażdżyca,
– stany ropne okołozębowe i migdałków,
– epilepsja,
– czynny proces chorobowy gruźlicy,
– ciężki stan ogólny organizmu,
– nerwica wegetatywna,
– choroba naczyń wieńcowych,
– ostre procesy zapalne,
– zakrzepowe zapalenia żył,
– stany po terapii rentgenowskiej,
– niezakończony wzrost kości,
– stany gorączkowe,
– przypadki o niejasnej etiologii (pochodzeniu)

PRZED KAŻDYM ZABIEGIEM KONIECZNA JEST KONSULTACJA KOSMETOLOGICZNA.