Skóra trądzikowa i wrażliwa

Wrażliwa cera trądzikowa reagująca zaczerwienieniem  wymaga dwufazowego leczenia. Podstawą jest wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej skóry, a później ukierunkowane działania antytrądzikowe. 

Jedną z funkcji skóry jest ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Czasami ta funkcja jest osłabiona i trzeba ją wzmocnić odpowiednimi zabiegami. W warstwie rogowej (zewnętrznej) naskórka znajdują się lipidy złożone z kwasów tłuszczowych, trójglicerydów, cholesterolu i ceramidów.   Ceramidy tworzą spoiwo międzykomórkowe , tak zwany „cement”, ich niedobór umożliwia przenikanie szkodliwych substancji wgłąb skóry powodując jej zaczerwienienia, wrażliwość, nadmierne wydzielanie łoju, zaburzenia rogowacenia.   Odbudowując warstwę lipidową wzmacniamy skórę i normalizujemy wydzielanie łoju.

Warto stosować w domu łagodne środki myjące do twarzy, wodę termalną, kremy nawilżające i odżywcze do cery wrażliwej oraz kremy regulujące wydzielanie łoju. Koniecznie proszę pamiętać o kremach chroniących skórę przed promieniami UVA i UVB.

O Madlin Rosińska

Madlin Rosińska – miło mi Państwa powitać. Jestem dyplomowaną kosmetyczką oraz magistrem Wydziału Zarządzania w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, ponadto ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Kosmetologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. W 2003r postanowiłam założyć własny gabinet kosmetyczny. Wiem, że to wielka odpowiedzialność, ale też i ogromna satysfakcja. Moje długoletnie doświadczenie w pracy kosmetyczki pozwala mi na dobieranie odpowiedniej terapii dla każdego problemu skórnego. Staram się przekonać moich Klientów, że współpraca kosmetyczki, dermatologa oraz odpowiednia pielęgnacja domowa to najlepsza recepta na sukces. Moje artykuły na blogu przybliżą Państwu dziedzinę kosmetologii i sposób działania kosmetyków na naszą skórę. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.