Co takiego jest w algach?

Dlaczego zachwycamy się działaniem alg na naszą skórę i organizm? Ich naturalnym środowiskiem jest morze. Przetrwały w nim miliony lat i nadal tam będą rosły wolne od  toksycznych wyziewów naszej cywilizacji. Od pokoleń użyźniano nimi glebę, dodawano do jedzenia, leczono nimi rany na skórze. Ich niezwykła mieszanka mikroelementów, minerałów, aminokwasów, witamin i przeciwutleniaczy pozwala na szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i spożywczym.

W kosmetyce są to najczęściej maski algowe, serum, wyciągi i olejki.  Ogromna ilość rodzajów wodorostów: zielenice, brunatnice, krasnorosty, i wiele innych, zapewniają dobroczynne działanie przy różnych schorzeniach i problemach skórnych, takich jak suchość, wiotkość, odwodnienie, podrażnienie, trądzik. Naturalne kosmetyki z algami są najczęściej bezzapachowe, bez parabenów i substancji drażniących, często wzbogacane wyciągami z ziół i roślin z całego świata. Warto zainteresować się zabiegami i kosmetykami na bazie alg morskich.

O Madlin Rosińska

Madlin Rosińska – miło mi Państwa powitać. Jestem dyplomowaną kosmetyczką oraz magistrem Wydziału Zarządzania w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, ponadto ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Kosmetologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. W 2003r postanowiłam założyć własny gabinet kosmetyczny. Wiem, że to wielka odpowiedzialność, ale też i ogromna satysfakcja. Moje długoletnie doświadczenie w pracy kosmetyczki pozwala mi na dobieranie odpowiedniej terapii dla każdego problemu skórnego. Staram się przekonać moich Klientów, że współpraca kosmetyczki, dermatologa oraz odpowiednia pielęgnacja domowa to najlepsza recepta na sukces. Moje artykuły na blogu przybliżą Państwu dziedzinę kosmetologii i sposób działania kosmetyków na naszą skórę. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.