Naczynka, Skóra wrażliwa

Rozszerzone naczynia krwionośne mogą  występować  przy skórze suchej , wrażliwej, oraz tłustej i mieszanej.  Brak odpowiedniej pielęgnacji gabinetowej i domowej może doprowadzić do trądziku różowatego, charakteryzującego się rozległym rumieniem. W trakcie bezpłatnych konsultacji ustalamy program zabiegów w gabinecie oraz szczegółowo omawiamy sposób pielęgnacji skóry w domu.

Dla skór z trądzikiem różowatym, egzemą, AZS, łuszczycą zalecamy zabiegi z użyciem preparatów estGen  (Terapia estGen ), które najlepiej łagodzą stany zapalne na skórze.

ZABIEG AQUATHERM
Zabieg opracowany z myślą o problemach skóry wrażliwej i nadpobudliwej, gdy zwykłe kosmetyki zawiodły. Zabieg wpływa kojąco i nawilżająco dla każdego rodzaju cery, również dla skóry przedwcześnie starzejącej się. Specjalnie wyselekcjonowane ze względu na swoją wysoką tolerancję substancje aktywne, pozwalają na poprawę komfortu skóry oraz pomagają zredukować zaczerwienienia i uczucie podrażnienia.
Cukry probiotyczne – stymulujące rozwój naturalnej flory bakteryjnej skóry, która chroni nas przed inwazją szkodliwych mikroorganizmów.
Ceramidy – wzmacniające ochronne warstwy lipidowe, które uniemożliwiają przenikanie przez skórę szkodliwych substancji oraz regulują utratę wody i metabolitów.
Wyciągi roślinne – które, działając na poziomie komórkowym, mają za zadanie wzmocnienie systemu obronnego skóry oraz zwiększenie tolerancji skóry reaktywnej.
Woda termalna – pochodząca z ciepłych źródeł Salies-de-Bearn, zawierająca dużą ilość soli mineralnych i oligoelementów takich jak: jony sodu, potasu, wapnia, magnezu, manganu, cynku, miedzi; która przyspiesza proces regeneracji naskórka.
Wskazania do zabiegu: zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, a w szczególności dla osób z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, z trądzikiem różowatym, z pieczeniem i zaczerwienieniem skóry.
Częstotliwość zabiegów: seria 4 zabiegów co 3 – 7 dni; można wykonać zabieg jednorazowy, który złagodzi rumień i pieczenie.
Zalecenia: w ostrych stanach wskazana jest seria zabiegów dwa razy w roku wiosną i jesienią. Pora letnia i zimowa nie jest przeciwwskazaniem do stosowania tego zabiegu, jednak należy unikać ekstremalnych temperatur. Rekomendujemy stosowanie na dzień kremów ochronnych z SPF 20 i więcej, a na noc kremów wzmacniających barierę lipidową skóry.

ZABIEG ROSACEA PEEL – dla skóry tłustej i mieszanej z trądzikiem różowatym. Zabieg kwasowy przedstawiony w zakładce PEELINGI KWASOWE I ENZYMATYCZNE

Zapraszamy również na zabiegi ZAMYKANIA ROZSZERZONYCH NACZYŃ KRWIONOŚNYCH metodą elektrokoagulacji .