Terapie dla skór problematycznych

Skóra problematyczna wymaga prawidłowej i bardzo dokładnej pielęgnacji w gabinecie kosmetycznym i w domu. Charakteryzuje się najczęściej powstawaniem wyprysków, przetłuszczaniem się, rozszerzaniem się naczyń krwionośnych, rumieniem, egzemą, atopią, suchością.

Do skór problematycznych możemy zaliczyć:

  • skóra wrażliwa, AZS (atopowe zapalenie skóry), ŁZS (łojotokowe zapalenie skóry)
  • skóra naczyniowa
  • skóra sucha , odwodniona, wiotka, skłonna do przebarwień
  • trądzik pospolity, zaskórnikowy, grudkowy
  • trądzik w stanie zapalnym
  • trądzik różowaty w każdym stadium

W naszym gabinecie wykorzystujemy zaawansowane technologicznie składniki aktywne i wspomagamy się nowoczesnymi urządzeniami (oczyszczanie wodorowe z generatorem aktywnego wodoru, mezoterapia bezigłowa z elektroporacją, galwanizacją i ultradźwiękami), w celu skutecznej pielęgnacji trudnych i problematycznych skór.

W trakcie bezpłatnych konsultacji ustalamy program zabiegów w gabinecie oraz szczegółowo omawiamy sposób pielęgnacji skóry w domu.

TERAPIA PREPARATAMI  zawierającymi czynniki wzrostu komórkowego

Preparaty specjalistyczne w postaci sterylizowanych ampułek biostymulujących zawierających naprawczą BIO-Placentę, bogatą w  kompleks czynników wzrostu komórkowego (EGF, IGF-1, acidic FGF, basic FGF i VEGF), wzbogacone o  bioprzyswajalny peptyd karnozynę oraz nieusieciowany kwas hialuronowy.  W składzie preparatów znajdują się również izolowane proteiny, takie jak białka immunomodulacyjne oraz substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy i aminokwasy.

Terapia tymi preparatami polega na zastosowaniu ich na wcześniej uszkodzoną lub podrażnioną skórę rozpoczynając proces jej regeneracji.  Wykazują wysoką skuteczność w przypadku: trądziku w każdym jego stadium, trądziku różowatego, egzemy, łuszczycy, atopii, oraz w terapiach odmładzających.

TERAPIA PREPARATAMI  Nanili

Preparaty w postaci serum oraz masek wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych zawierają wysokie stężenia składników aktywnych, takich jak azeloglicyna, niacynamid, kwas laktobionowy, ryboza, trehaloza, fitosfingozyna czy olej tamanu. Bardzo ważnym punktem pielęgnacji profesjonalnej są peelingi zawierające enzymy i kwasy. Marka NANILI PROFESSIONAL® wykorzystuje mieszaniny kwasów (azelainowy, salicylowy, mlekowy, migdałowy, pirogronowy, ferulowy, retinol), które mogą być stosowane w pielęgnacji zarówno skór trądzikowych młodych , jak i dojrzałych, a także skór z trądzikiem różowatym, przesuszonych i pozbawionych elastyczności. Zapewniają intensywne działanie i rozwiązanie określonego problemu skórnego bez podrażnień, ścieńczenia naskórka, uwzględniając również wiek klienta.

ZABIEG AQUATHERM hiszpańskiej firmy SKEYNDOR
Zabieg opracowany z myślą o problemach skóry wrażliwej i nadpobudliwej, gdy zwykłe kosmetyki zawiodły. Zabieg wpływa kojąco i nawilżająco dla każdego rodzaju cery, również dla skóry przedwcześnie starzejącej się. Specjalnie wyselekcjonowane ze względu na swoją wysoką tolerancję substancje aktywne, pozwalają na poprawę komfortu skóry oraz pomagają zredukować zaczerwienienia i uczucie podrażnienia.
Cukry probiotyczne – stymulujące rozwój naturalnej flory bakteryjnej skóry, która chroni nas przed inwazją szkodliwych mikroorganizmów.
Ceramidy – wzmacniające ochronne warstwy lipidowe, które uniemożliwiają przenikanie przez skórę szkodliwych substancji oraz regulują utratę wody i metabolitów.
Wyciągi roślinne – które, działając na poziomie komórkowym, mają za zadanie wzmocnienie systemu obronnego skóry oraz zwiększenie tolerancji skóry reaktywnej.
Woda termalna – pochodząca z ciepłych źródeł Salies-de-Bearn, zawierająca dużą ilość soli mineralnych i oligoelementów takich jak: jony sodu, potasu, wapnia, magnezu, manganu, cynku, miedzi; która przyspiesza proces regeneracji naskórka.
Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, a w szczególności dla osób z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, z trądzikiem różowatym, z pieczeniem i zaczerwienieniem skóry.