Terapia estGen

  estGen – TERAPIA KOMÓRKOWA

Preparaty specjalistycznej marki estGen oparte na unikalnej kompozycji inteligentnych substancji białkowych, które dały początek kosmetologii komórkowej.

W składzie preparatów estGen znajdują się izolowane proteiny, takie jak białka immunomodulacyjne oraz substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów.

Terapia tymi preparatami polega na zastosowaniu ich na wcześniej uszkodzoną lub podrażnioną tkankę rozpoczynając proces jej regeneracji.  EstGen  dopasowuje się do rodzaju skóry, jej wieku i kondycji, skupiając się na konkretnym problemie, z jakim zmaga się skóra. Badania kliniczne potwierdziły skuteczność preparatów w przypadku: trądziku w każdym jego stadium, trądziku różowatego, egzemy, łuszczycy, atopii, oraz w terapiach odmładzających.

Preparaty estGen stosujemy wprowadzając je w trakcie mezoterapii mikroigłowej lub w trakcie sonoforezy.

Terapie z zastosowaniem preparatów estGen:

  • Kuracje odmładzające, przeciwzmarszczkowe, poprawiające elastyczność i napięcie skóry
  • Kuracje niwelujące nierównomierny koloryt, plamy i przebarwienia
  • Łagodzenie stanów zapalnych przy trądziku i trądziku różowatym,
  • Spłycanie blizn potrądzikowych
  • Łagodzenie podrażnień po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej i laseroterapii.

Przeciwwskazania do zabiegów estGen:
Ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe,
choroby autoimmunologiczne, nieuregulowana cukrzyca, alergia na składniki preparatu.

Częstotliwość:  Ilość oraz częstotliwość zabiegów dobierane są indywidualnie przez kosmetologa. Przy mikronakłuwaniu od 3 do 5 zabiegów co 3 tygodnie, przy sonoforezie od 3 do 6 zabiegów co 1-2 tygodnie.

Przed każdym zabiegiem konieczna jest konsultacja kosmetologiczna oraz bezwzględne stosowanie się do wskazówek terapeuty.