Skóra naczyniowa

Cera naczyniowa z tendencją do powstawania rumienia, często wrażliwa i nadreaktywna, jest bardzo wymagająca i potrzebuje specjalistycznej i prawidłowej pielęgnacji dermatologicznej, kosmetycznej i domowej. Prawidłowa dieta, ochrona skóry przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi oraz systematycznie wykonywane zabiegi kosmetyczne przynoszą poprawę stanu skóry.

Przy rozszerzonych naczyniach krwionośnych na twarzy często tworzy się rumień, odczuwalne jest pieczenie i gorąco. W takim przypadku terapię należy zacząć od serii zabiegów wyciszających i łagodzących skórę.

Następnym krokiem w walce z niedoskonałościami skóry są zabiegi obkurczające i wzmacniające naczynia krwionośne. Najlepiej sprawdza się seria zabiegów z użyciem elektroporacji połączona z krioterapią na bazie ampułek zawierających składniki aktywne z nostrzyka żółtego, rutyny, witaminy c.

W przypadku skóry przetłuszczającej się z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi można wykonać kilka zabiegów na bazie kwasów owocowych, które nie powodują nadmiernego złuszczania skóry, a jedynie reguluje gospodarkę łojową.

Rodzaj i kolejność zabiegów ustalana jest indywidualnie z pacjentem w zależności od stanu skóry i sposobu wcześniejszego leczenia. W przypadku leczenia dermatologicznego należy koniecznie podać nazwy stosowanych leków . W trakcie terapii gabinetowej ustalana jest również prawidłowa pielęgnacja domowa. Najlepszym okresem na wykonywanie serii zabiegów są miesiące jesienno-zimowe oraz wczesna wiosna.

 

O Madlin Rosińska

Madlin Rosińska – miło mi Państwa powitać. Jestem dyplomowaną kosmetyczką oraz magistrem Wydziału Zarządzania w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, ponadto ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Kosmetologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. W 2003r postanowiłam założyć własny gabinet kosmetyczny. Wiem, że to wielka odpowiedzialność, ale też i ogromna satysfakcja. Moje długoletnie doświadczenie w pracy kosmetyczki pozwala mi na dobieranie odpowiedniej terapii dla każdego problemu skórnego. Staram się przekonać moich Klientów, że współpraca kosmetyczki, dermatologa oraz odpowiednia pielęgnacja domowa to najlepsza recepta na sukces. Moje artykuły na blogu przybliżą Państwu dziedzinę kosmetologii i sposób działania kosmetyków na naszą skórę. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.