Podologia

Stopy niosą nas przez całe życie, dlatego ich systematyczna pielęgnacja i leczenie przyniosą Państwu ulgę. Nasz salon korzysta z produktów niemieckiej firmy Gehwoll, oraz polskiej PODOPHARM, uczestniczymy w ogólnopolskim programie profilaktycznym „Zdrowe Nogi”.

 PEDICURE PIELĘGNACYJNY
Zabieg likwidujący zrogowaciały naskórek na stopach, przynoszący ulgę stopom suchym i zmęczonym. Dzięki użyciu nowoczesnej techniki polegającej na frezowaniu zabieg jest przyjemny i nieinwazyjny. Dysponujemy frezarką ze spryskiwaczem dezynfekującego płynu, który chłodzi miejsce zabiegu i sprawia, że zabieg jest bezbolesny. Zajmujemy się również doborem specjalnych ortez z żelu polimerowego, które przeciwdziałają powstawaniu nagniotków i przynoszą ulgę w codziennym chodzeniu. Pedicure kosmetyczny jest przeznaczony wyłącznie dla tych osób, które nie zmagają się z żadnymi problemami w obrębie stóp.
Szczególnie zapraszamy panie w ciąży, dla których specjalny elektrycznie podnoszony fotel do pedicure zapewni wygodę i relaks.

  PEDICURE PODOLOGICZNY 
Pedicure podologiczny jest zabiegiem, w czasie którego opracowujemy modzele lub inne
hiperkeratozy, wrastające paznokcie, pękające pięty czy usuwamy odciski. W czasie
zabiegu diagnozujemy i planujemy terapie usuwania brodawek wirusowych, onycholizy
czy innych dolegliwości płytki paznokcia oraz ustalamy pielęgnacje domową. Zabieg
rozpoczynamy dokładnym wywiadem oraz oceną stanu skóry stóp i paznokci. Podczas
zabiegu używamy jednorazowych narzędzi, takich jak, skalpele i dłuta oraz odpowiednio
dobranych frezów i narzędzi. Pedicure podologiczny jest zabiegiem w pełni bezpiecznym
i wykonywanym przez specjalistę.

TERAPIE PODOLOGICZNE :

USUWANIE BRODAWEK WIRUSOWYCH (KURZAJEK)

Brodawki wirusowe na stopach są efektem infekcji wirusowej, która powoduje wirus HPV. Terapia może być długotrwała i wymaga samodyscypliny, odpowiedniej pielęgnacji domowej oraz współpracy pacjenta z podologiem. Terapia brodawek wirusowych polega na stworzeniu środowiska niesprzyjającego rozwojowi wirusa. W tym celu stosowane są odpowiednie środki, które usuwają zainfekowane komórki skóry. Używamy do tego chemicznych środków kwasowych, środków naturalnych takich jak wyciąg z Glistnika Górskiego (tzw. jaskółcze ziele) czy metod fizykalnych- elektrokoagulacji.

TERAPIE PRZECIWKO ONYCHOLIZIE

Onycholiza jest stanem, w którym następuje „odklejenie” się płytki paznokciowej od łożyska. W przestrzeni między płytką paznokcia a łożyskiem gromadzą się pęcherzyki powietrza, w takim środowisku dochodzi do infekcji .  Przyczyny onycholizy mogą być różne: od noszenia zbyt ciasnego obuwia w części paznokciowej do zbyt długiego noszenia stylizacji hybrydowej.

Terapia polega na wycięciu części paznokcia nie przylegającego do łożyska oraz terapii domowej odpowiednimi preparatami mającymi na celu nawilżenie łożyska, pobudzenie go do „pracy” oraz przyspieszającymi wzrost zdrowej płytki paznokcia.

TERAPIA PRZY NADKAŻENIACH PŁYTKI PAZNOKCIA

Nadkażenia paznokcia o podłożu grzybiczym czy bakteryjnym mogą dosięgać osoby w ażdym wieku. Świadczą o tym min: zabarwienie płytki paznokcia na kolor zielony czy szary a nawet czarny, pobruzdowanie, kruchość czy nieprzyjemny zapach.  Terapia podologiczna w połączeniu z leczeniem dermatologicznym daje bardzo dobre efekty. Należy pamiętać, że nieleczona grzybica może prowadzić do różnych ogólnoustrojowych powikłań zdrowotnych.