Skóra po chemioterapii

Od wielu lat notuje się wzrost liczby zachorowań na nowotwory, które wcześnie wykryte dają pacjentom duże szanse na powrót do zdrowia. U kobiet są to najczęściej nowotwory piersi, jelita grubego i szyjki macicy. Jedną z podstawowych metod leczenia jest chemioterapia polegająca na podawaniu doustnie lub dożylnie laków zabijających komórki rakowe, ale niestety wpływających również na zdrowe komórki. Nudności, bóle, wypadanie włosów oraz suchość i świąd skóry to typowe dolegliwości związane z chemioterapią. Skóra staje się zaczerwieniona, często pojawiają się stany zapalne, jest narażona na infekcje grzybicze, pojawiają się przebarwienia, odbarwienia i fotodermatozy, dlatego należy bezwzględnie chronić skórę przed promieniowaniem UV.
Zmiany widać również w obrębie płytki paznokciowej – kruche, łamliwe paznokcie z tendencją do odwarstwiania się.

Coraz więcej kobiet szuka zabiegów kosmetycznych, które pomogłyby w rozwiązaniu problemów skórnych i poprawiły samopoczucie po leczeniu. W zależności od czasu jaki minął od chemioterapii można zastosować różne zabiegi, ale wszystkie są dobierane indywidualnie. Najczęściej są to zabiegi łagodzące, nawilżające, dotleniające i regenerujące skórę na bazie naturalnych składników.
W kosmetykach stosuje się panthenol, wodę termalną, cukry probiotyczne, algi, witaminy E i B, oleje roślinne i kwas foliowy wpływający na naprawę DNA komórek.

Do pielęgnacji domowej należy stosować łagodne środki myjące bez detergentów, kremy naturalne bez środków zapachowych i sztucznych barwników, koniecznie chronić skórę kremami z filtrem SPF 50+.

Zapraszam na bezpłatną konsultację.

O Madlin Rosińska

Madlin Rosińska – miło mi Państwa powitać. Jestem dyplomowaną kosmetyczką oraz magistrem Wydziału Zarządzania w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, ponadto ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Kosmetologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. W 2003r postanowiłam założyć własny gabinet kosmetyczny. Wiem, że to wielka odpowiedzialność, ale też i ogromna satysfakcja. Moje długoletnie doświadczenie w pracy kosmetyczki pozwala mi na dobieranie odpowiedniej terapii dla każdego problemu skórnego. Staram się przekonać moich Klientów, że współpraca kosmetyczki, dermatologa oraz odpowiednia pielęgnacja domowa to najlepsza recepta na sukces. Moje artykuły na blogu przybliżą Państwu dziedzinę kosmetologii i sposób działania kosmetyków na naszą skórę. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.