Elektroporacja, Ultradźwięki, Mikrodermabrazja

ELEKTROPORACJA (mezoterapia bezigłowa) to nieinwazyjna metoda wprowadzania składników aktywnych w głąb skóry. Wyjątkowa technologia, dzięki której bez bólu, bez nakłuwania skóry osiągamy świetne rezultaty.
Zjawisko elektroporacji zachodzące w warstwie rogowej i na poziomie komórkowym pozwala na otwarcie kanałów, przez które przepływają substancje aktywne. Dzięki impulsom elektromagnetycznym o niskim natężeniu i wysokiej częstotliwości wprowadzamy z dużą szybkością substancje o różnej wielkości molekularnej. Fenomen elektroporacji polega na tym, że po zabiegu kanały się zamykają, a skóra jeszcze przez długie tygodnie czerpie bogactwo z wprowadzonych preparatów.   Proponujemy zabiegi odmładzające, regenerujące, nawilżające, wzmacniające naczynia krwionośne, rozjaśniające skórę.

ULTRADŹWIĘKI              
Peeling kawitacyjny bezboleśnie uwalnia pory od martwych komórek, nadmiaru łoju, bakterii, substancji toksycznych oraz pozostałości kosmetycznych pozostawiając skórę czystą i gładką. Mikrowibracje o wysokiej częstotliwości sterylizują skórę niszcząc patogeny odpowiedzialne za powstawanie i rozwój trądziku i alergii.
Sonoforeza umożliwia skuteczne przenikanie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach aplikowanych bezpośrednio na skórę. W zależności od rodzaju skóry stosujemy preparaty nawilżające, rewitalizujące, witaminowe, obkurczające rozszerzone naczynia krwionośne.
Mikromasaż  pobudza fibroblasty do biosyntezy kolagenu i elastyny, skóra pozostaje jędrna, elastyczna, doskonale nawilżona i zrelaksowana.
Zabieg przy użyciu ultradźwięków można zastosować dla każdego rodzaju skóry.

Wskazania do zabiegu elektroporacji i ultradźwięków:
 – zmarszczki, wiotkość skóry
 – skóra szara, zmęczona, gruba
 – rozszerzone naczynia krwionośne, rumień
 – skóra sucha, słabo nawilżona
 – zasinienia i obrzęki wokół oczu
 – skóra tłusta, mieszana, trądzikowa

PRZECIWWSKAZANIA do wykonywania zabiegów elektroporacji i ultradźwięków:
• ropne stany zapalne skóry
• infekcje, procesy zapalne i stany gorączkowe
• choroby nowotworowe
• wszczepiony rozrusznik serca, pompa insulinowa
• metalowe płytki zespalające
• zakrzepy, zakrzepowe zapalenie żył
• ciąża i karmienie piersią

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA
Bezbolesny zabieg umożliwiający usunięcie powierzchownych warstw zrogowaciałego naskórka. Zabieg nie wymaga okresu gojenia, dlatego nie jest konieczna rezygnacja z codziennych zajęć i pracy. Ewentualne efekty pozabiegowe, w postaci zaczerwienień ustępują na następny dzień po zabiegu. Możemy stopniować głębokość złuszczania i eliminować drobne blizny,  plamy pigmentacyjne i niewielkie zmarszczki. Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu.  Mikrodermabrazję  łączymy z zabiegami pielęgnacyjnymi , aby zwiększyć skuteczność leczenia: łojotoku, blizn potrądzikowych, zwiotczeń skóry i zmarszczek, przebarwień i plam posłonecznych.

Mikrodermabrazję diamentową stosujemy przy  skórach grubych, szarych, z przebarwieniami posłonecznymi i potrądzikowymi; przy skórach tłustych i mieszanych. Nie jest wskazana przy skórach wrażliwych z tendencją do rumienia oraz przy rozszerzonych naczyniach krwionośnych.