Oczyszczanie skóry

Spotkałam się z opiniami, że oczyszczanie manualne jest szkodliwe i groźne dla skóry. Moim zdaniem, zabieg oczyszczania manualnego przeprowadzony prawidłowo,  z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych, jest bezpieczny dla pacjenta.Podstawą zabiegu jest prawidłowe przygotowanie skóry do oczyszczania manualnego.
Nowoczesne zabiegi łączące najnowsze osiągnięcia technologii z darami natury, umożliwiają skuteczne leczenie stanów trądzikowych. Kolejne etapy zabiegu stopniowo przygotowują skórę do eliminacji zaskórników otwartych i zamkniętych, których nadmiar blokuje ujścia gruczołów łojowych i nasila występowanie wykwitów skórnych.  Składniki aktywne najczęściej używane w zabiegach to kwas salicylowy, kwas pirogronowy, kwas kojowy, kwas glikolowy oraz retinol, które zamyka się w mikroskopijnych „kapsułkach” , aby stopniowo uwalniały swój potencjał w głębszych warstwach skóry.   Kwasy łączy się ze składnikami roślinnymi np. olej z drzewa herbacianego, zielona herbata, wyciąg z pomidora oraz z kaolinem i cynkiem.
Oczyszczanie skóry tłustej, mieszanej i zaskórnikowej przy pomocy kwasów oraz czyszczenia manualnego daje bardzo dobre efekty w postaci ustąpienia objawów trądziku, zmniejszenia zaczerwienienia skóry, wyrównania kolorytu, zmniejszenia wydzielania łoju, eliminacji zaskórników i grudek.
Tego typu zabiegi najczęściej wykonuje się co 3-4 tygodnie dając czas skórze na regeneracje, ponieważ częstym zjawiskiem jest pozabiegowe łuszczenie się skóry. Pomiędzy zabiegami bardziej inwazyjnymi można stosować zabiegi mniej inwazyjne o działaniu antybakteryjnym, jak peeling kawitacyjny ultradźwiękowy, masaż pelotą emitującą  prady d’Arsonwala .
Terapie oczyszczające i wspomagające skórę trądzikową są często złożone z kilku etapów i duży wpływ na przebieg terapii ma leczenie dermatologiczne, które często wyklucza użycie kwasów i retinolu, pozostawiając jedynie możliwość stosowania kawitacji i masek na bazie roślin, ziół, cynku i kaolinu. Wskazane jest łączenie wszystkich możliwości w  leczeniu tak problematycznej skóry.

O Madlin Rosińska

Madlin Rosińska – miło mi Państwa powitać. Jestem dyplomowaną kosmetyczką oraz magistrem Wydziału Zarządzania w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, ponadto ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Kosmetologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. W 2003r postanowiłam założyć własny gabinet kosmetyczny. Wiem, że to wielka odpowiedzialność, ale też i ogromna satysfakcja. Moje długoletnie doświadczenie w pracy kosmetyczki pozwala mi na dobieranie odpowiedniej terapii dla każdego problemu skórnego. Staram się przekonać moich Klientów, że współpraca kosmetyczki, dermatologa oraz odpowiednia pielęgnacja domowa to najlepsza recepta na sukces. Moje artykuły na blogu przybliżą Państwu dziedzinę kosmetologii i sposób działania kosmetyków na naszą skórę. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.