Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna

Technika zabiegowa przynosząca spektakularne efekty, polegająca na wykonywaniu w skórze mikrouszkodzeń (mikronakłuć) o głębokości od 0,25 do 1,5 mm,  za pomocą tzw. dermapena.  Urządzenie Micro Needle  Pen  posiada płynną regulację głębokości nakłuć, co pozwala na wykonanie pełnego zabiegu o zróżnicowanej głębokości, przy wykorzystaniu jednej sterylnej głowicy z tytanowymi igłami. Przy bardzo dużej prędkości mikronakłuć zabieg  nie wymaga znieczulenia.
Skóra inicjuje proces samo naprawczy zwiększając produkcję kolagenu i elastyny, przez co poprawia się struktura,  jędrność, elastyczność i wygląd skóry.  Przed zabiegiem możemy stymulować skórę preparatami kwasowymi i dodatkowo na tak „uszkodzoną”  skórę w trakcie zabiegu aplikujemy  ampułki z substancjami aktywnymi eliminującymi takie problemy, jak: zmarszczki, przebarwienia, blizny.

Przebieg zabiegu:
Wykonujemy demakijaż i peeling skóry  poddawanej zabiegowi – w przypadku blizn i przebarwień stosujemy preparaty z kwasami i/lub retinolem, dezynfekujemy przy pomocy preparatu do dezynfekcji skóry . Przed rozpoczęciem mikronakłuwania zabezpieczamy dłonie rękawiczkami, aplikujemy preparaty o działaniu odpowiednim do potrzeb skóry i wykonujemy mikronakłuwanie .  Czas trwania nakłuwania to około 15- 20 minut w zależności od powierzchni zabiegowej.  W celu uspokojenia i wyciszenia skóry aplikujemy maskę łagodząco-chłodzącą o właściwościach nawilżających. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i delikatna opuchlizna, które znikają po kilku godzinach. Po kilku dniach może dochodzić do delikatnego złuszczania się naskórka.  Przed każdym zabiegiem prowadzony jest szczegółowy wywiad z pacjentem dobór odpowiednich preparatów oraz omówienie przebiegu zabiegu i zalecenia pozabiegowe. Należy bezwzględnie stosować się do  zaleceń kosmetologa dotyczących pielęgnacji domowej.

 Wskazania do zabiegu: skóra szara, zmęczona, gruba;   zmarszczki, wiotkość skóry; przebarwienia i nierównomierny koloryt skóry; skóra tłusta i mieszana, blizny i plamy po trądziku; rozstępy i blizny po ciąży.

Przeciwwskazania:

 • skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców)
 • ciąża i karmienie piersią
 • cukrzyca
 • choroby nowotworowe
 • zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • stany zapalne na skórze
 • bakteryjne, wirusowe, grzybicze i autoimmunologiczne choroby skóry
 • osłabiona zdolność regeneracji skóry
 • stosowanie leków bezpośrednio na skórę
 • przerwana ciągłość skóry
 • zaburzenia czucia
 • terapia retinoidami

Częstotliwość zabiegów: seria 4 – 6 zabiegów w obrębie twarzy, szyi i dekoltu; 6 – 10 na ciało; zabiegi wykonujemy co 3 tygodnie.

Zalecenia : Bezpośrednio po zabiegu nie myjemy okolicy zabiegowej, dopiero po 4 godzinach. Intensywnie nawilżamy skórę, stosujemy filtr przeciwsłoneczny o wysokim faktorze ochronnym. Ochrona przeciwsłoneczna powinna być kontynuowana przez kolejnych 30 dni. Unikamy basenu, sauny, ćwiczeń, gorących kąpieli i alkoholu przez 7 dni po zabiegu.

whitening-before-and-after-2 crows-feet-before-and-after-2