Peeling skóry – dlaczego to ważne?

Naskórek odbudowuje się średnio co 26-28 dni. Pokłady nowych, świeżych komórek wędrują od warstwy podstawnej (najniższej) do warstwy rogowej (zewnętrznej) skóry. Warstwa rogowa, to koniec drogi, tutaj znajdują się już tylko komórki obumarłe, które w sposób niewidoczny dla oka ulegają złuszczeniu, oczywiście przy prawidłowo funkcjonującej skórze.
A co jeśli skóra nie pracuje prawidłowo? , jeśli odczuwamy nadmierne przetłuszczanie się, skóra jest gruba, o ziemistej barwie? – wtedy sięgamy po peelingi.
Przy prawidłowo funkcjonującej skórze wystarczy peeling domowy wykonywany co 1-2 tygodnie, w przeciwnym wypadku, potrzebny będzie zabieg peelingujący w gabinecie kosmetycznym. Do tego celu wykorzystywane są enzymy, kwasy owocowe, peelingi chemiczne.
Po zaaplikowaniu przez kosmetologa wybranej substancji na skórę, następuje „trawienie” komórek warstwy rogowej, a następnie ich złuszczanie. Odpowiednio dobrane peelingi wygładzają skórę, redukują zmarszczki, łagodzą stany trądzikowe, hamują powstawanie przebarwień, dostarczają witamin. Skóra nabiera blasku, jest rozjaśniona, odświeżona, o równomiernym kolorycie, zregenerowana i odmłodzona. Następuje znaczna poprawa elastyczności i nawilżenia skóry oraz wzrost przenikalności substancji aktywnych stosowanych zewnętrznie w postaci serum i masek.
Wskazaniem do stosowania peelingów są w szczególności: wszystkie postacie trądziku, rozszerzone pory, przebarwienia posłoneczne i pozapalne, rogowacenie okołomieszkowe, trądzik różowaty.
Zabiegi z wykorzystaniem substancji peelingujących mogą być stosowane o każdej porze roku, również latem, dla każdego rodzaju skóry, również suchej i wrażliwej, oraz u kobiet w ciąży, oczywiście po konsultacji i szczegółowym wywiadzie z pacjentem.
Odpowiednio dobrane peelingi są podstawą prawidłowej pielęgnacji gabinetowej i domowej.

O Madlin Rosińska

Madlin Rosińska – miło mi Państwa powitać. Jestem dyplomowaną kosmetyczką oraz magistrem Wydziału Zarządzania w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, ponadto ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Kosmetologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. W 2003r postanowiłam założyć własny gabinet kosmetyczny. Wiem, że to wielka odpowiedzialność, ale też i ogromna satysfakcja. Moje długoletnie doświadczenie w pracy kosmetyczki pozwala mi na dobieranie odpowiedniej terapii dla każdego problemu skórnego. Staram się przekonać moich Klientów, że współpraca kosmetyczki, dermatologa oraz odpowiednia pielęgnacja domowa to najlepsza recepta na sukces. Moje artykuły na blogu przybliżą Państwu dziedzinę kosmetologii i sposób działania kosmetyków na naszą skórę. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.