Co to jest mezoterapia

Mezoterapia oznacza dostarczanie substancji aktywnych w głąb skóry. Mozliwości transportu są różne, od manualnego poprzez prądowe aż do iniekcji podskórnych. Najczęściej mianem „mezoterapia” przyjęło się określać wtłaczanie substancji za pomocą urządzeń (mezoterapia bezigłowa), rollerów i dermapenów (mezoterapia mikroigłowa) i  igieł (mezoterapia igłowa).

Mezoterapia bezigłowa wykonywana jest przy pomocy impulsów prądowych tzw. elektroporacji , dzięki której powstają kanaliki transportu, natomiast przy mezoterapii mikroigłowej rollerem lub dermapenem zaopatrzonym w setki igiełek kanaliki tworzą się w miejscach nakłuć.  Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu substancji pod skórę i jest najbardziej inwazyjną metodą odmładzania i regeneracji skóry.

Co zatem wybrać?
Wszystko zależy od problemu skórnego, na jaki chcemy działać i czy jesteśmy gotowe na ból.
Bezbolesne i najbardziej przyjemne są zabiegi mezoterapii bezigłowej nadające się dla każdego rodzaju skóry, również wrażliwej i z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi oraz w przypadku trądziku różowatego. Nieprzyjemne, ale nie wymagające znieczulenia są zabiegi rollerem i dermapenem, które oprócz dostarczenia substancji aktywnych, inicjują proces auto regeneracji  uszkodzonych igiełkami komórek skóry.  Najbardziej bolesne są zastrzyki, dlatego lepiej korzystać ze sprawdzonego gabinetu lekarskiego.

Co daje najlepsze efekty?
Bardzo dobry efekt osiągniemy po 4 – 6 zabiegach mikronakłuwania rollerem, w przypadku regeneracji  i ujędrnienia skóry,  liftingu i poprawy owalu twarzy, spłycenia drobnych zmarszczek i ujednolicenia kolorytu skóry, zmniejszenia porów i regulacji wydzielania łoju. Zmniejszenie blizn i przebarwień będzie wymagało kuracji łączonych z peelingami chemicznymi.
Dla skór wrażliwych, naczyniowych, trądzikowych efekt mezoterapii bezigłowej 4 – 10 zabiegów przyniesie znaczną poprawę kondycji skóry.
Proszę pamiętać, że tylko systematycznie wykonywane zabiegi przyniosą spodziewane rezultaty. Łączenie mezoterapii z innymi zabiegami na pewno zwiększa efekty kuracji.
Najszybszy efekt dają iniekcje, wystarczy jeden zabieg, i są najdroższe, wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej.

Bez względu na wybrany rodzaj zabiegu  mezoterapii osiągniemy efekty rewitalizacji i regeneracji skóry. Dla osób niezdecydowanych  – bezpłatne konsultacje kosmetologiczne.

O Madlin Rosińska

Madlin Rosińska – miło mi Państwa powitać. Jestem dyplomowaną kosmetyczką oraz magistrem Wydziału Zarządzania w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, ponadto ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Kosmetologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. W 2003r postanowiłam założyć własny gabinet kosmetyczny. Wiem, że to wielka odpowiedzialność, ale też i ogromna satysfakcja. Moje długoletnie doświadczenie w pracy kosmetyczki pozwala mi na dobieranie odpowiedniej terapii dla każdego problemu skórnego. Staram się przekonać moich Klientów, że współpraca kosmetyczki, dermatologa oraz odpowiednia pielęgnacja domowa to najlepsza recepta na sukces. Moje artykuły na blogu przybliżą Państwu dziedzinę kosmetologii i sposób działania kosmetyków na naszą skórę. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.