Peeling kawitacyjny i ultradźwięki

Dla osób, które jeszcze nigdy nie korzystały z zabiegów z użyciem ultradźwięków, przedstawię krótki opis działania urządzenia Ultrasonic Skin Scrubber do peelingu kawitacyjnego emitującego ultradźwięki o wysokiej częstotliwości.

Wyposażone jest w łopatkę, którą wymiatamy zanieczyszczenia z powierzchni skóry działając w środowisku wodnym. Na końcu szpatuły po zetknięciu z płynem (woda+tonik) powstaje zjawisko kawitacji – implozji pęcherzyków cieczy, które z ogromną siłą odbijają się od powierzchni szpatuły i oczyszczają powierzchnię naskórka.  Dodatkowo rozpulchniają (otwierają) ujścia gruczołów łojowych, co pomaga w oczyszczaniu manualnym.

Mając możliwość ustawienia parametrów działania urządzenia: natężenia i częstotliwości emisji ultradźwięków, mogę kierować zabiegi do każdego rodzaju skóry od cienkiej i wrażliwej po grubą, łojotokową. Działanie antybakteryjne niszczy patogeny bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zaskórników, trądziku i uczuleń.

Urządzenie posiada również funkcję sonoforezy – wtłaczania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Stosuję specjalistyczne żelowe lub glicerynowe preparaty  na bazie wysoko skoncentrowanych składników, pomagających w takich problemach, jak: rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy, suchość i wrażliwość skóry, łojotok i trądzik. Dzięki sonoforezie  przenikanie substancji aktywnych odbywa się poprzez warstwę rogową (zewnętrzną)do najniżej położonej warstwy podstawnej (rozrodczej) naskórka.  Manualne wprowadzanie preparatów poprzez masaż pozostawia składniki aktywne w warstwie rogowej naskórka.

Trzecią funkcją urządzenia jest mikromasaż ultradźwiękowy, gdzie częstotliwość drgań można dowolnie ustawiać. Dzięki tej funkcji następuje stymulacja komórek naskórka do prawidłowego działania, poczynając od wzrostu do złuszczania się.

Podsumowując działanie urządzenia emitującego ultradźwięki, mogę powiedzieć, że jest to najczęściej wykorzystywane urządzenie w mojej pracy. Prawidłowe oczyszczenie skóry jest podstawą do przeprowadzenia dalszych zabiegów.

Oczyszczanie przy pomocy ultradźwięków możemy wykonywać nawet co dwa tygodnie, jednak uważam, że systematyczne zabiegi w odstępach trzy, cztery tygodnie pozwalają utrzymać skórę w świetnej kondycji.

 

O Madlin Rosińska

Madlin Rosińska – miło mi Państwa powitać. Jestem dyplomowaną kosmetyczką oraz magistrem Wydziału Zarządzania w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, ponadto ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Kosmetologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. W 2003r postanowiłam założyć własny gabinet kosmetyczny. Wiem, że to wielka odpowiedzialność, ale też i ogromna satysfakcja. Moje długoletnie doświadczenie w pracy kosmetyczki pozwala mi na dobieranie odpowiedniej terapii dla każdego problemu skórnego. Staram się przekonać moich Klientów, że współpraca kosmetyczki, dermatologa oraz odpowiednia pielęgnacja domowa to najlepsza recepta na sukces. Moje artykuły na blogu przybliżą Państwu dziedzinę kosmetologii i sposób działania kosmetyków na naszą skórę. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.