Peelingi chemiczne

Odkąd w latach 90-tych XX wieku pojawiły się bezpieczne dla skóry alfa-hydroksykwasy – wszystko się zmieniło. W kosmetyce zaczęła się era zabiegów o wysokiej skuteczności rozwiązujących prawie każdy problem skórny. Dzisiaj zabiegi z kwasami,  zwane często peelingami chemicznymi, nikogo już nie dziwią, i nie trzeba długo przekonywać pacjentów do ich leczniczego działania.  Nowoczesne peelingi delikatnie złuszczają skórę poprawiając jej kondycję i strukturę, działają odmładzająco, łagodzą objawy trądziku, niwelują blizny i przebarwienia, zapobiegają fotostarzeniu skóry.  Nadal używane są przez lekarzy  inwazyjne, wysokie stężenia kwasów, jednak spotkałam się  w swojej praktyce z niechęcią części pacjentów do tak silnego działania . Stężenia preparatów w gabinecie kosmetycznym są niższe, leczenie trwa dłużej, ale zabiegi są bardziej przyjemne i mniej drażniące. Formuły zabiegowe zawierają wiele dodatkowych składników sprawiających, że peelingi nie podrażniają nawet wrażliwej skóry.

Mieszanka kwasu migdałowego i kwasu azelainowego może być z powodzeniem zastosowana przy trądziku różowatym.    Preparat  zawierający kwas pirogronowy , kwas salicylowy , czy retinol , to bardzo skuteczny peeling anty-aging wygładzający zmarszczki, spłycający blizny potrądzikowe,   kwas ferulowy – silny antyoksydant, który w połączeniu z witaminą c działa rozjaśniająco,  rewitalizująco i ochronnie na skórę.

Powyżej przytoczyłam tylko niektóre możliwości działania peelingów chemicznych na skórę, naprawdę jest ich znacznie więcej. Moim zadaniem w gabinecie jest dobór odpowiedniego preparatu do rodzaju skóry i występującego problemu.  Po wykonaniu złuszczania konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, można ją wykonać podczas tego samego zabiegu nakładając substancje aktywne w postaci serum i masek. Dla każdego klienta ustalam indywidualny plan zabiegów – każda skóra jest inna i inaczej reaguje na peelingi kwasami.

Polecam tego rodzaju zabiegi, ich skuteczność jest ogromna. Zbliża się okres jesienno-zimowy – najlepszy czas na peelingi chemiczne.

O Madlin Rosińska

Madlin Rosińska – miło mi Państwa powitać. Jestem dyplomowaną kosmetyczką oraz magistrem Wydziału Zarządzania w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, ponadto ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Kosmetologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. W 2003r postanowiłam założyć własny gabinet kosmetyczny. Wiem, że to wielka odpowiedzialność, ale też i ogromna satysfakcja. Moje długoletnie doświadczenie w pracy kosmetyczki pozwala mi na dobieranie odpowiedniej terapii dla każdego problemu skórnego. Staram się przekonać moich Klientów, że współpraca kosmetyczki, dermatologa oraz odpowiednia pielęgnacja domowa to najlepsza recepta na sukces. Moje artykuły na blogu przybliżą Państwu dziedzinę kosmetologii i sposób działania kosmetyków na naszą skórę. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.