Pielęgnacja skóry wokół oczu

Delikatna skóra wokół oczu wymaga codziennej pielęgnacji. Powinna być dobrze nawilżona, odżywiona, jędrna, pozbawiona obrzęków i zmarszczek.  Jak tego dokonać?

Ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo cienka, zaledwie 0,5mm, jest praktycznie pozbawiona tkanki tłuszczowej stanowiącej barierę ochronną. Dlatego tak szybko tracimy nawilżenie, skóra staje się sucha, szara, wiotka i szybciej niż w innych miejscach widać zmarszczki. Są to okolice twarzy, gdzie występuje słabe krążenie krwi i limfy, stąd pojawiające się skłonności do cieni i obrzęków pod oczami. Co robić, aby poprawić stan naszej skóry wokół oczu?

Przede wszystkim starannie wykonywać demakijaż preparatami do tego przeznaczonymi, na przykład żele, płyny, mleczka, unikając nadmiernego rozciągania skóry. Najlepiej przemywać z góry na dół przykładając waciki do oczu. Po wykonaniu demakijażu oczu i twarzy, nie zapominajmy o kremie pod oczy. Aplikując krem pod oczy lekko wklepujemy go opuszkami palców starając się zachować kierunek od kącika zewnętrznego do wewnątrz.

Często klientki pytają, czy powinno się stosować piling pod oczy – ze względu na cienką, pozbawioną tkanki tłuszczowej skórę, można stosować jedynie piling enzymatyczny. Na tak przygotowaną skórę warto nałożyć maseczkę pod oczy w formie kremu lub płatków.

Pojawienie się zmarszczek wokół oczu może być wynikiem słabego nawilżenia i odżywienia skóry, dlatego należy stosować kremy (nie żele)  tworzące lipidową warstwę ochronną zawierające : kwas hialuronowy, ceramidy, algi, witaminy A, C, E, koenzym Q10, kolagen.

Obrzęki i cienie pod oczami wymagają poprawy krążenia krwi i udrożnienia kanałów limfatycznych. Pomogą żele chłodzące i drenujące okolice oczu ze świetlikiem i bluszczem, kofeiną, lipą, bławatkiem. Warto zaopatrzyć się w tzw. okulary żelowe, które chłodzimy w lodówce i nakładamy na 20 minut na oczy.

Profesjonalna pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym przyspiesza regenerację delikatnej skóry wokół oczu.  Maski algowe i płaty kolagenowe nakładane na powieki poprawiają nawilżenie, likwidują obrzęki  i  wygładzają drobne zmarszczki wokół oczu.

Mezoterapia okolic oczu przynosi rewelacyjne efekty utrzymujące się do kilku miesięcy. W zabiegach mezoterapii bezigłowej wykorzystuje się zjawisko elektroporacji polegające na tworzeniu w skórze mikrokanałów, przez które przenikają substancje aktywne powodujące natychmiastowe efekty ujędrnienia, nawilżenia  i regeneracji skóry.

O Madlin Rosińska

Madlin Rosińska – miło mi Państwa powitać. Jestem dyplomowaną kosmetyczką oraz magistrem Wydziału Zarządzania w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, ponadto ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Kosmetologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. W 2003r postanowiłam założyć własny gabinet kosmetyczny. Wiem, że to wielka odpowiedzialność, ale też i ogromna satysfakcja. Moje długoletnie doświadczenie w pracy kosmetyczki pozwala mi na dobieranie odpowiedniej terapii dla każdego problemu skórnego. Staram się przekonać moich Klientów, że współpraca kosmetyczki, dermatologa oraz odpowiednia pielęgnacja domowa to najlepsza recepta na sukces. Moje artykuły na blogu przybliżą Państwu dziedzinę kosmetologii i sposób działania kosmetyków na naszą skórę. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.