Budowa i pielęgnacja biustu i dekoltu

Kobiece piersi zbudowane są z trzech tkanek: łącznej, tłuszczowej i gruczołowej. W tkance gruczołowej znajdują się gruczoły sutkowe, które przykrywa tkanka tłuszczowa odpowiadająca za  wielkość piersi. Jest ona osadzona w „sieci” z tkanki łącznej. Taka budowa zapewnia piersiom stabilność i wytrzymałość.

Ważna jest tez kondycja mięśni, które poruszają piersi: mięśnie piersiowe (odchodzące po obu stronach od mostka do obojczyka) oraz mięsień szeroki szyi (biegnący od krawędzi żuchwy do klatki piersiowej).

Skóra dekoltu (od podbródka do nasady piersi) jest o połowę cieńsza od skóry twarzy, przez co jest bardziej sucha i wrażliwa, szybciej widać oznaki starzenia się.

Z wiekiem wygląd naszych piersi zmienia się głównie wskutek zmian hormonalnych. Zmieniają się proporcje tkanek: łącznej, tłuszczowej i gruczołowej. Z powodu niedoborów estrogenów zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny odpowiadających za sprężystość skóry. Niekorzystny wpływ mają też wolne rodniki, dlatego codzienna pielęgnacja biustu i dekoltu jest kluczowa w zatrzymaniu ładnego wyglądu.

Okolice biustu należy traktować specjalnymi preparatami przeznaczonymi wyłącznie do tych miejsc. Peelingi muszą być delikatne, a składniki kremów odpowiednio dobrane. Zazwyczaj bazują one na składnikach  pochodzenia roślinnego, jak np. algi, żeń-szeń,  olej z awokado, olej arganowy czy olej z ogórecznika.

Do peelingu należy używać delikatnych preparatów ziarnistych lub enzymatycznych, które usuną martwy naskórek i pobudzą odnowę komórkową,  co poprawia napięcie skóry.

nocell glove Kremy oraz żele poprawiają nawilżenie i elastyczność skóry, zapobiegają nadmiernemu wysuszeniu.  Stosujemy je codziennie. Dzięki masażowi biustu poprawimy ukrwienie, starajmy się robić masaż używając na przemian chłodnej i ciepłej wody. Możemy go wykonywać ręcznie lub specjalną rękawicą z naturalnych włókien np. Nocell Glowe TeN.

W codziennej diecie należy ograniczyć sól, gdyż wiąże ona wodę w tkance łącznej, przez co zmniejsza stabilność piersi i zwiększa ich ciężar.

NIE OPALAJMY PIERSI – promieniowanie UVA wnikając w skórę  niszczy włókna elastyny odpowiedzialne za   jej sprężystość , promieniowanie UVB ją wysusza.  Używajmy preparatów z filtrem słonecznym minimum SPF 20.

O Alicja Rosińska

Witam, jestem dyplomowaną kosmetyczką z tytułem licencjata. Ukończyłam studia na Wydziale Zdrowie Publiczne ze specjalnością Odnowa Biologiczna z Kosmetologią. W 2009 roku dołączyłam do mojej Mamy i rozwinęłam zakres usług związanych z pielęgnacją ciała. Moją specjalizacją są zabiegi wyszczuplające i antycellulitowe. Dla każdej zgłaszającej się klientki układam indywidualny pakiet zabiegowy, przekazuję porady dietetyczne oraz sposób pielęgnacji domowej. Na blogu staram się wyjaśnić, jak prawidłowa dieta wpływa na nasz organizm i kondycję fizyczną. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.