Cellulit-pielęgnacja domowa i ćwiczenia

W walce z celluliutem ważna jest pielęgnacja skóry w domu. Samodzielnie wykonujemy masaże za pomocą ręcznych masażerów, wykonujemy peelingi na ciało przy użyciu kosmetyków,  rękawic do masażu, lub modnej obecnie szczotki do suchego peelingu firmy AROSHA, wykonanej z włókna roślinnego, stosujemy  naprzemiennie ciepłe i zimne natryski,  aby wzmocnić skórę.

Stosujemy suplementy diety i nie zapominamy o codziennej pielęgnacji skóry odpowiednimi kosmetykami.   Proponuję kremy, które zawierają kofeinę, cynamon, imbir, algi czy wyciągi z owoców cytrusowych,   pobudzające krążenie krwi, pomagające  spalać tkankę tłuszczową i usuwające toksyny z organizmu.   Świetnym rozwiązaniem są również leginsy działające drenująco i wyszczuplająco.

Jeśli problem z cellulitem  ma związek z nadwagą lub otyłością konieczne jest wprowadzenie ćwiczeń.

Jedną ze skuteczniejszych metod walki z cellulitem jest trening siłowy, ponieważ prowadzi do zmniejszenia ilości tłuszczu podskórnego znajdującego się nad warstwą mięśni.  Jeżeli mięśnie są słabe i wiotkie, to nierówności na powierzchni skóry są bardziej widoczne.

Trening siłowy dobrze jest połączyć z ćwiczeniami aerobowymi takimi jak: pływanie, fitness, bieżnia czy rowerek.  Ćwiczenia aerobowe mają na celu spalanie odkładającej się tkanki tłuszczowej i pobudzają krążenie krwi.  Pomagają w  wydalaniu toksyn i pobudzają  funkcjonowanie układu limfatycznego.  Dzięki temu nie tworzą się złogi limfy, odpowiedzialne za nierówności na skórze.

Wyszczuplanie i walka z cellulitem ma sens tylko wtedy, gdy konsekwentnie wprowadzimy wszystkie elementy terapii:  zabiegi w gabinecie, pielęgnacja w domu, ćwiczenia, dieta.

WARTO SPRÓBOWAĆ – ZAPRASZAM.

O Alicja Rosińska

Witam, jestem dyplomowaną kosmetyczką z tytułem licencjata. Ukończyłam studia na Wydziale Zdrowie Publiczne ze specjalnością Odnowa Biologiczna z Kosmetologią. W 2009 roku dołączyłam do mojej Mamy i rozwinęłam zakres usług związanych z pielęgnacją ciała. Moją specjalizacją są zabiegi wyszczuplające i antycellulitowe. Dla każdej zgłaszającej się klientki układam indywidualny pakiet zabiegowy, przekazuję porady dietetyczne oraz sposób pielęgnacji domowej. Na blogu staram się wyjaśnić, jak prawidłowa dieta wpływa na nasz organizm i kondycję fizyczną. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.