Słońce i jego energia

Słońce to źródło życia niezbędne do prawidłowego rozwoju istot żywych i roślin, jednak jego promieniowanie może być bardzo szkodliwe dla naszej skóry.
W celu bezpiecznej ochrony ważne jest, aby poznać szczególne rodzaje promieniowania słonecznego, na jakie jesteśmy narażeni. Cała energia, która dociera na ziemię, składa się głownie z następujących elementów:

  1. PROMIENIOWANIE PODCZERWONE– dostarcza ciepło i jest odpowiedzialne za udary słoneczne. Przyspiesza starzenie skóry.
  2. ŚWIATŁO– reguluje funkcje hormonalne, dzięki efektom antydepresyjnym. Przyspiesza starzenie skóry.
  3. PROMIENIOWANIE UVA– przenika najgłębsze warstwy skóry właściwej (dermis) i jest bezpośrednio odpowiedzialne za starzenie skóry i współodpowiedzialne za raka skóry.
  4. PROMIENIOWANIE UVB– dzięki niemu skóra nabiera „koloru”. Przenika przez warstwę naskórka (epidermis) i wywołuje bezpośrednio efekty szkodliwe dla skóry np. rak skóry czy rumień słoneczny.

Czynnikami wpływającymi na promieniowanie słoneczne są:

  1. WYSOKOŚĆ GEOGRAFICZNA– Intensywność promieniowania wzrasta, im wyżej się znajdujemy.
  2. KLIMAT– Chmury i wilgotność pochłaniają promieniowanie słoneczne, ale go nie blokują.
  3. KĄT PROMIENIOWANIA– Intensywność promieniowania słonecznego może być różna w zależności od kąta odbijania promieni od powierzchni ziemi.
  4. GODZINA– Między godziną 11.00 a 15.00 promieniowanie słoneczne jest najsilniejsze
  5. PORA ROKU– W zależności od pory roku, promieniowanie słoneczne pada na powierzchnię ziemi pod różnym kątem.
  6. POWIERZCHNIA – Różne powierzchnie odbijają w różnym stopniu promienie słoneczne.

 

O Alicja Rosińska

Witam, jestem dyplomowaną kosmetyczką z tytułem licencjata. Ukończyłam studia na Wydziale Zdrowie Publiczne ze specjalnością Odnowa Biologiczna z Kosmetologią. W 2009 roku dołączyłam do mojej Mamy i rozwinęłam zakres usług związanych z pielęgnacją ciała. Moją specjalizacją są zabiegi wyszczuplające i antycellulitowe. Dla każdej zgłaszającej się klientki układam indywidualny pakiet zabiegowy, przekazuję porady dietetyczne oraz sposób pielęgnacji domowej. Na blogu staram się wyjaśnić, jak prawidłowa dieta wpływa na nasz organizm i kondycję fizyczną. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.