Wskazówki do bezpiecznego opalania

OGÓLNIE WZKAZANIA DO BEZPIECZNEGO OPALANIA

  1. Należy dobrać wskaźnik ochronny odpowiedni do każdej sytuacji: pierwsze ekspozycje słoneczne powinny być krótkie, używając fotoprotektora o wyższym wskaźniku niż zazwyczaj.
  2. Ochronę przeciwsłoneczną powinno się stosować przez cały rok, nawet w dni pochmurne lub leżąc pod parasolką. Należy pamiętać, że promienie przenikają przez chmury i odbijają się od poszczególnych powierzchni
  3. W przypadku skóry, która łatwo się opala i nie ma tendencji do oparzeń, zacznij od wskaźników średnich lub wysokich.
  4. Na wysokich poziomach geograficznych i w klimatach tropikalnych, zarówno jak i w szczytowych godzinach dnia, kiedy to promieniowanie jest najsilniejsze, należy zastosować wysoką ochronę.

OGÓLNIE WZKAZANIA DO ODPOWIEDNIEGO STOSOWANIA PRODUKTÓW PRZECIWSŁONECZNYCH

  1. Stosujemy je na czystą skórę, zawsze przed ekspozycją na promienie słoneczne.
  2. Rozprowadzamy obfitą ilość fotoprotektora, pamiętając o wszystkich partiach ciała, narażonych na ekspozycję. Mniejsza ilość produktu zmniejsza ochronę.
  3. W celu utrzymania ochrony należy powtarzać aplikację produktu po każdej kąpieli, wytarciu czy spoceniu się.
  4. Po kąpieli słonecznej należy, zastosować produkty „po opalaniu” które nawilżą i odżywią skórę. Najlepiej zastosować produkty tej samej marki, gdyż często mają działanie uzupełniające.

Polecam  –  Linia Sun Expertise firmy Skeyndor, to szeroka gama produktów przeznaczonych do ochrony przed słońcem, poprawiających opaleniznę i naprawiających skutki nadmiernego opalania.

Ta innowacyjna linia słoneczna, przeznaczona do każdego rodzaju skóry, nawet szczególnie wrażliwej, dzięki zawartości wody termalnej, zapewnia skuteczną ochronę i regenerację skóry ciała i twarzy.

Wyjątkowa formuła została opracowana na bazie wyselekcjonowanych filtrów absorbujących energię niesioną przez promieniowanie słoneczne, oraz najnowszej generacji filtrów biologicznych, które chronią skórę przed „niewidocznymi” uszkodzeniami zachodzącymi wewnątrz skóry.

Szeroka gama kosmeceutyków pozwala w pełni bezpiecznie korzystać z kąpieli słonecznych, zapewniając skórze optymalne zdrowie i piękny , promienny wygląd.

SUN-EXPERTISE_FOTO

O Alicja Rosińska

Witam, jestem dyplomowaną kosmetyczką z tytułem licencjata. Ukończyłam studia na Wydziale Zdrowie Publiczne ze specjalnością Odnowa Biologiczna z Kosmetologią. W 2009 roku dołączyłam do mojej Mamy i rozwinęłam zakres usług związanych z pielęgnacją ciała. Moją specjalizacją są zabiegi wyszczuplające i antycellulitowe. Dla każdej zgłaszającej się klientki układam indywidualny pakiet zabiegowy, przekazuję porady dietetyczne oraz sposób pielęgnacji domowej. Na blogu staram się wyjaśnić, jak prawidłowa dieta wpływa na nasz organizm i kondycję fizyczną. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.