Nawilżanie, Regeneracja

ZABIEG  HYDRO HYALURON   firmy PHYRIS
Zabieg głęboko nawilżający dla skór przesuszonych oraz z widocznymi zmarszczkami. W zabiegu wykorzystano kwas hialuronowy (HA), który jest naturalnym składnikiem organizmu mającym za zadanie wychwytywanie i zatrzymywanie wody w skórze. Dzięki połączeniu kwasu hialuronowego o wysokiej masie cząsteczkowej – chroniącej powierzchnię naskórka przed utratą wilgoci, oraz o niskiej masie cząsteczkowej – przenikającej do warstwy podstawnej naskórka , następuje bardzo silna aktywacja akwaporyn – protein odpowiedzialnych za wewnątrzkomórkowy transport wody. Zawarte w zabiegu składniki aktywne: arginina, lecytyna, ekstrakt z trawy pustynnej, witamina A i E oraz panthenol,  wykazują działanie nawilżające i łagodzące.
Zabieg pomaga zredukować zmarszczki, poprawia elastyczność i sprężystość skóry. Przynosi ulgę skórze nadmiernie opalonej.  Rytuał wprowadzania aktywatora SOMI przy użyciu KRYSZTAŁOWYCH PAŁECZEK  wzbogaca zabieg i daje poczucie luksusu.
Wskazania do zabiegu: dla każdego rodzaju skóry o widocznych oznakach wysuszenia, odwodnienia, z widocznymi zmarszczkami, pozbawionej właściwej bariery ochronnej.
Częstotliwość zabiegów: seria 4 zabiegów co 7 – 14 dni dla skóry wysuszonej i odwodnionej. Może być również stosowany jako zabieg jednorazowy lub uzupełniający inne kuracje.
Zalecenia: do pielęgnacji domowej polecamy kremy nawilżające i serum z kwasem hialuronowym oraz wodę termalną.

 

ZABIEG POWER C+  firmy SKEYNDOR
Zabieg przeciwdziała suchości skóry, rozjaśnia przebarwienia, zwiększa elastyczność, dodaje blasku i witalności. Preparaty tej linii zabezpieczają skórę przed szkodliwym działaniem UV, naprawiają uszkodzenia posłoneczne, niwelują zmęczenie skóry.
Terapia oparta na opatentowanej, trwałej postaci witaminy C-Nikkol VC-IP, wzbogaconej o ekstrakt z granatu i kwasy: elagowy z kory drzewa Genus oraz fitynowy z orzechów. Dzięki takiemu połączeniu witamina C dociera w niezmienionej postaci do żywych komórek naskórka. Wyciąg HG (hydroglikolowy) to antyoksydant bogaty w witaminy i taniny, ceniony w kosmetyce za funkcje przeciwzapalne i chroniące przed słońcem.
W skład linii zabiegowej POWER C+ wchodzą dwa koncentraty: z witaminy C 15% i z owocu granatu 6%; oraz maska z Aloe Vera o działaniu łagodzącym, orzeźwiającym i nawilżającym. Efektem zabiegu jest skóra pełna blasku.
Wskazania do zabiegu: wszystkie typy skóry z objawami zmęczenia – szara, wysuszona nadmierną ekspozycją na słońce, oraz z tendencją do tworzenia się przebarwień i plam.
Częstotliwość zabiegów: seria 4-6 zabiegów co 7-14 dni bez względu na porę roku. Zabieg jednorazowy przyniesie efekt rewitalizacji, blasku i nawilżenia skóry.
Zalecenia: przy skórze skłonnej do przebarwień wskazane jest stosowanie kremu rozjaśniającego z witaminą C lub z kwasami na noc, natomiast na dzień rekomendujemy dla każdego rodzaju skóry kremy ochronne z SPF 20 i więcej.