Nawilżanie, Regeneracja

ZABIEG POWER HYALURONIC hiszpańskiej firmy SKEYNDOR
Zabieg głęboko nawilżający. W zabiegu wykorzystano kwas hialuronowy (HA), który jest naturalnym składnikiem organizmu mającym za zadanie wychwytywanie i zatrzymywanie wody w skórze. Dzięki połączeniu kwasu hialuronowego o wysokiej masie cząsteczkowej – chroniącej powierzchnię naskórka przed utratą wilgoci, oraz o niskiej masie cząsteczkowej – przenikającej do warstwy podstawnej naskórka , następuje bardzo silna aktywacja akwaporyn – protein odpowiedzialnych za wewnątrzkomórkowy transport wody. Zawarty w zabiegu składnik aktywny – xylitol  i jego pochodne zwiększa poziom akwaporyn  wykazując działanie wiążące wodę  oraz pełni funkcje ochronne skóry hamując rozwój szkodliwej mikroflory. Zabieg pomaga odbudować rezerwy wodne i lipidowe skóry, stymuluje regenerację komórek i wspomaga mikrokrążenie w skórze.

Wskazania do zabiegu: dla każdego rodzaju skóry o widocznych oznakach wysuszenia, odwodnienia, z widocznymi zmarszczkami, pozbawionej właściwej bariery ochronnej.
Częstotliwość zabiegów: seria 4-6  zabiegów co 7 dni . Może być również stosowany jako zabieg jednorazowy lub uzupełniający inne kuracje.
Zalecenia: do pielęgnacji domowej polecamy kremy i serum nawilżające i odżywcze .

ZABIEG  POWER C+ hiszpańskiej firmy SKEYNDOR 
Zabieg przeciwdziała suchości skóry, rozjaśnia przebarwienia, zwiększa elastyczność, dodaje blasku i witalności. Preparaty tej linii zabezpieczają skórę  przed szkodliwym działaniem UV, naprawiają uszkodzenia posłoneczne, niwelują zmęczenie skóry.  Terapia oparta na opatentowanej, trwałej postaci witaminy C-Nikkol VC-IP,  wzbogaconej o ekstrakt z granatu i kwasy: elagowy z kory drzewa Genus oraz fitynowy z orzechów.  Dzięki takiemu połączeniu witamina C dociera w niezmienionej postaci do żywych komórek naskórka. Wyciąg HG (hydroglikolowy) to antyoksydant bogaty w witaminy i taniny, ceniony w kosmetyce za funkcje przeciwzapalne i chroniące przed słońcem.

W skład linii zabiegowej POWER C+ wchodzą dwa koncentraty: z witaminy C 15% i z owocu granatu 6%; oraz  maska z Aloe Vera o działaniu łagodzącym, orzeźwiającym i nawilżającym. Zabieg chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, przyspiesza wzrost nowych komórek, zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Po zabiegu skóra jest gładka, rozświetlona i  uspokojona.
Wskazania do zabiegu: wszystkie typy skóry z objawami zmęczenia – szara, wysuszona nadmierną ekspozycją na słońce, oraz z tendencją do tworzenia się przebarwień i plam, również skóra naczyniowa i wrażliwa.
Częstotliwość zabiegów: seria 4 zabiegów co 14 dni bez względu na porę roku. Zabieg jednorazowy przyniesie efekt rewitalizacji, blasku i nawilżenia skóry.
Zalecenia: przy skórze skłonnej do przebarwień wskazane jest stosowanie kremu rozjaśniającego z witaminą C lub z kwasami na noc, natomiast na dzień rekomendujemy dla każdego rodzaju skóry kremy nawilżające i odżywcze zawierające filtry SPF 30 i 50.