Trądzik, Skóra tłusta i mieszana

W naszym salonie proponujemy szereg zabiegów wspomagających leczenie trądziku i niwelowanie zmian skórnych.  Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w celu ułożenia indywidualnego programu zabiegowego .  W przypadku leczenia dermatologicznego konieczne jest podanie rodzaju i nazw przepisanych leków.

ZABIEG DETOX PEEL – zabieg oczyszczający Peelingi kwasowe i enzymatyczne

ZABIEG HIBISCUS FLOWER ACID PEEL – zabieg na trądzik zaskórnikowy i grudkowy Peelingi kwasowe i enzymatyczne

ZABIEG na trądzik aktywny w stanie zapalnym –  SONOFOREZATerapia estGen 

ZABIEG CLEAR BALANCE
Zabieg wpływa regulująco na pracę gruczołów łojowych i zmniejsza warstwę  rogową naskórka.  Użycie peelingu kawitacyjnego ultradźwiękowego pomaga oczyścić skórę , masaż specjalną pelotą szklaną emitującą prądy d”Arsonwala działa antybakteryjnie i przyspiesza gojenie zmian skórnych. Na zakończenie zabiegu nakładamy maskę , która ma  działanie  ściągające, matujące i łagodzące zaczerwienienia.  Maska jednocześnie nawilża i wzmacnia warstwę lipidową chroniąc naskórek.
Wskazania do zabiegu:  skóra tłusta, mieszana, z trądzikiem grudkowo-krostkowym i pospolitym,  bez względu na wiek. Szczególnie skóra wrażliwa i nie tolerująca peelingów chemicznych. Zabieg może być wykonywany w trakcie leczenia dermatologicznego.
Częstotliwość zabiegu: zależy od stanu skóry : przykładowo co 2-3 tygodnie .
Zalecenia:  kosmetyki antybakteryjne i normalizujące pracę gruczołów łojowych, żele i toniki antybakteryjne, kremy nawilżające, matujące skórę .

ZABIEG COMODEX firmy CHRISTINA
Bardzo skuteczny i zaawansowany technologicznie zabieg oczyszczający dla skór tłustych, mieszanych , z trądzikiem aktywnym, z przebarwieniami potrądzikowymi; dla pań i panów w każdym wieku. Łącząc w sobie naturę i naukę równoważy i odnawia skórę przywracając jej zdrowy wygląd.
Zabieg jest potężną kombinacją ekstraktów roślinnych i kwasów zamkniętych w liposomach. Technologia nowej linii COMODEX gwarantuje zwiększone możliwości przenikania, które zapewniają bardziej skuteczne działanie i znacznie szybsze wyniki.
COMODEX zajmuje się wszystkim co dotyczy pierwotnych przyczyn skóry tłustej i stanów zapalnych, przyspieszając procesy gojenia i zapobiegając tworzeniu się dalszych zmian.  Leczy problemy tłustej skóry spowodowane przez różne czynniki: zaburzenia hormonalne, infekcje bakteryjne, stres, nieodpowiednią higienę skóry.
Po zabiegu skóra jest oczyszczona i uspokojona, zmniejsza się wydzielanie łoju, wyrównuje koloryt skóry, następuje widoczna regeneracja i odnowa naskórka. Zabieg może powodować łuszczenie się skóry, procedura zabiegowa obejmuje również oczyszczanie manualne z zaskórników, jeżeli występuje taka konieczność, rekomendowana jest seria zabiegów.
Wskazania do zabiegu: skóra tłusta i mieszana, trądzik młodzieńczy i wieku dojrzałego, skóra zanieczyszczona, przebarwienia pozapalne, nadmierne rogowacenia naskórka.
Częstotliwość zabiegów: seria 3-6 zabiegów co 1 miesiąc.
Zalecenia: do pielęgnacji domowej rekomendujemy kosmetyki z linii zabiegowej COMODEX.

PRZEBIEG PEŁNEGO ZABIEGU:
Krok 1. Comodex Grape & Lemon Soap.Oczyszczające mydło z grejfruta i cytryny.
Skuteczne, oczyszczające mydło-żel o właściwościach rozjaśniających i przeciwzapalnych.
Krok 2. Comodex Scrub & Gommage. Scrub i gommage.
Delikatny środek do głębokiego oczyszczania i złuszczania obumarłego naskórka. Ma właściwości absorbujące, jednocześnie przyspiesza proces odnowienia naskórka oraz dostarcza skórze mikroelementów.
Krok 3. Comodex Tomato Alpha-Beta Peel. Eksfoliant.
Zawartość takich składników jak kwasy alfa i beta ( 30%, pH 2,5) i wyciąg z zielonej herbaty sprzyjają usunięciu obumarłego naskórka stymuluje jego odnowienie.
Krok 4. Comodex Heating Solution. Płyn rozgrzewający.
Wyraźnie wpływa antyseptycznie , przeciwzapalnie oraz keratolitycznie, stymuluje krążenie krwi w skórze. Działanie płynu pojawia się tuż po naniesieniu go na skórę ( zaczerwienienie, uczucie ciepła). Przyspiesza procesy gojenia skóry, ułatwia oczyszczanie twarzy, wzmaga skuteczność peelingu kawitacyjnego. W salonach kosmetycznych ma zastosowanie w leczeniu trądziku, przed oczyszczaniem jako rozszerzający ujścia gruczołów łojowych i zmiękczający zaskórniki.
Krok 5. Comodex Treatment Lotion. Płyn antyseptyczny I rozjaśniający.
Zespół kwasów owocowych działa keratolitycznie na warstwę rogową, sprzyja oczyszczaniu, nawilżeniu oraz wyrównaniu kolorytu powierzchni skóry. Retinoidy (0,2%) aktywnie odnawiają komórki oraz wpływają sebostatycznie. Wyciąg z pomidora otrzymany według specjalnej technologii regeneruje skórę. Preparat czyni skórę gładką, elastyczną, czystą, bez blizn i rozszerzonych ujść gruczołów łojowych. Doskonale oczyszcza, działa antyseptycznie i przeciwzapalnie. Delikatnie złuszcza obumarłe komórki, zmniejsza powstawanie zaskórników. Preparat sprzyja szybkiemu gojeniu się stanów zapalnych i mikrourazów po oczyszczeniu skóry
Krok 6. Comodex Tomato Mask. Maseczka pomidorowa.
Likwiduje podrażnienia, łagodzi i pokrywa warstwę rogową cienką błoną, absorbuje nadmiar sebum. Sprzyja złuszczaniu się obumarłych komórek i stymuluje odnowę. Działa przeciwzapalnie i keratolitycznie. Ma wyraźne działanie antyseptyczne.

ZABIEG NA BLIZNY I PRZEBARWIENIA POTRĄDZIKOWE – polecamy zabiegi mikronakłuwania  przebudowujące strukturę uszkodzonej skóry. Więcej informacji znajduje się w zakładce  MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA