Leczenie trądziku

To co jest w środku, jest i na zewnątrz. Kiedy tego nie zrozumiemy terapia antytrądzikowa może trwać bez końca.  Skóra jest jak ekran, na którym widać nasze problemy, stres i schorzenia wewnętrzne.  Jak więc leczyć trądzik? Umiejscowienie wyprysków na twarzy MOŻE  posłużyć nam do zdiagnozowania przyczyn wewnętrznych:

  • Czoło i okolice oczu – jelito cienkie, wątroba, pęcherzyk żółciowy
  • Policzki, nos – trzustka, płuca, serce
  • Kąciki ust – żołądek, jelito grube
  • Broda, żuchwa – problemy hormonalne

Oczywiście „mapa” schorzeń jest tylko wskazówką, gdzie możemy szukać problemów wewnętrznych.  Bezwzględnie zalecam przeprowadzenie badan lekarskich, które rozwieją wątpliwości. Nie zapominajmy o prawidłowej diecie. Wiele osób nie toleruje glutenu, konserwantów, żywności wysoko przetworzonej, tłuszczy zwierzęcych, słodyczy paczkowanych.  Przy zmianach trądzikowych najlepiej spożywać dużo warzyw, owoców, olejów roślinnych, chudego mięsa gotowanego i z grila, ryb, pieczywa i makaronów z pełnego ziarna, chudych serów i jogurtów.  Wskazane są herbatki ziołowe i zielone oraz suplementy diety wspomagające kondycje skóry.  Każdy sam musi opracować dietę dla siebie, co jest żmudnym procesem, ale warto się przyjrzeć,  co i jak jemy, i jak na to reaguje nasza skóra. Unikanie stresu, ćwiczenia wyciszające np. joga, ulubione zajęcia relaksujące np. czytanie; to jest ważny element leczenia zmian skórnych. Przedstawione przeze mnie metody leczenia połączone z terapią dermatologiczną w postaci maści, kremów, tabletek oraz zabiegami pielęgnacyjnymi w gabinecie kosmetycznym przynoszą bardzo dobre   efekty.  Proszę pamiętać, że leczenie trądziku to proces ciągły i długotrwały, ale warto podjąć wyzwanie i wsłuchać się w swój organizm. Źródło:   LNE 2/2014 (93)

O Madlin Rosińska

Madlin Rosińska – miło mi Państwa powitać. Jestem dyplomowaną kosmetyczką oraz magistrem Wydziału Zarządzania w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, ponadto ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Kosmetologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. W 2003r postanowiłam założyć własny gabinet kosmetyczny. Wiem, że to wielka odpowiedzialność, ale też i ogromna satysfakcja. Moje długoletnie doświadczenie w pracy kosmetyczki pozwala mi na dobieranie odpowiedniej terapii dla każdego problemu skórnego. Staram się przekonać moich Klientów, że współpraca kosmetyczki, dermatologa oraz odpowiednia pielęgnacja domowa to najlepsza recepta na sukces. Moje artykuły na blogu przybliżą Państwu dziedzinę kosmetologii i sposób działania kosmetyków na naszą skórę. Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu na bezpłatne konsultacje.